Tik Tok – jakie są możliwe cele reklamowe?

15 lutego 2023 Dodane przez

Tik Tok – jakie są możliwe cele reklamowe?

Cele kampanii reklamowej są podstawą do tego, aby wiedzieć, do czego się dąży. Dzięki nim możemy na bieżąco monitorować postępy, analizować aktualny stan firmy, sprawdzać kluczowe wskaźniki, oceniać wyniki działań oraz przygotowywać plan realizacji założeń. Ponadto ułatwiają ogólną organizację i efektywne wykorzystanie budżetu kampanii. Trafne wyznaczenie celu jest kluczem do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Dlatego, zanim zdecydujemy się na płatną reklamę na TikToku, warto dowiedzieć się, jakie są możliwe cele reklamowe na tej popularnej platformie. Koniecznie sprawdź nasz artykuł!

Co to jest Tik Tok Ads i jakie korzyści przynosi firmom?

Zanim skupimy się na możliwych celach reklamowych na popularnym Tik Toku, warto zatrzymać się nad samym systemem reklamowym Ads. Co to w ogóle jest?

TikTok Ads to system reklamowy, któryumożliwia promowanie Twojej firmy, usługi lub produktu poprzez umieszczanie krótkich reklam na ekranie tej aplikacji. W praktyce jest to zwykle grafika statycznaz hasłami reklamowymi lub nagrania wideo trwającedo 60 sekund. To jednak nie koniec możliwości twórczych. Twórcy TikTok Ads udostępniają użytkownikom również praktyczne efekty specjalne, filtr, możliwość podstawienia muzyki oraz nakładki 2D i 3D, które urozmaicają przesłane do programu wideo i czynią je bardziej atrakcyjnymi i popularnymi. Dzięki takim zabiegom użytkownicy TikToka odnoszą korzyści, a oferująca usprawnienia marka kreuje pozytywny wizerunek. Korzystającz reklam TikTok,możemy osiągnąć takie cele jak:

 • wzrost konwersji (zapytanie o produkt lub usługę),
 • rejestracja potencjalnego klienta na stronie internetowej (możliwość wysyłania e-maili promocyjnych i newsletterów),
 • wzrost sprzedaży produktówlub usług,
 • wzrostzasięgu promowanej firmy (nawet na całym świecie),
 • precyzyjne dostosowanie odbiorców do profilu i tematyki reklamy firmy,
 • zmiana wizerunku marki i zwiększenie jej świadomości.

Cele reklamowe, które oferuje TikTok Ads

Możesz osiągnąć następujące cele kampanii na TikTok:

 • Zasięg –jeśli zdecydujemy się na ten cel, algorytm TikToka skupia się na dotarciu do jak największej liczby użytkowników. Im więcej osób zobaczy Twoją reklamę, tym lepiej. Aktualnie nie da się osiągnąć sukcesu w żadnej dziedzinie bez obecności w Social Mediach!
 • Ruch – to cel, na którym warto się skupić. Decydując się na ten cel, dajemy sygnał algorytmom TikToka, że chcemy przenieść jak najwięcej użytkowników z aplikacji pod wskazany link w reklamie.
 • Instalacja aplikacji – promowanie aplikacji na TikTok jest celem kampanii, który bardzo często prowadzi do pozyskania najbardziej wartościowych klientów.
 • Wyświetlanie filmów – optymalizowanie reklamy na TikToku w celu zmaksymalizowania liczby wyświetleń reklamy video.
 • Pozyskiwanie klientów (generowanie leadów) – pozyskiwanie danych od potencjalnych klientów.
 • Konwersje- maksymalizowanie liczby skutecznych działań, np. zakupu produktu lub usługi.