Możliwości, jakie daje Allegro Ads!

20 lutego 2020 Dodane przez
Allegro Ads możliwości

Dzięki zastosowaniu narzędzia reklamowego, jakim jest Allegro Ads, będziesz mógł dotrzeć do nowych klientów. Wzrośnie więc liczba zamówień produktów, które oferujesz odwiedzającym portal Allegro. W tym artykule zostaną opisane wszystkie korzyści, jakie zapewni Ci uruchomienie własnej kampanii Allegro Ads.

Wyniki wyszukiwania w Google

Allegro Ads pomoże każdemu sprzedawcy być lepiej widocznym na liście wyszukiwań Google. Jest to najpopularniejsza wyszukiwarka i najczęściej to właśnie od skorzystania z niej rozpoczyna się poszukiwanie jakiejkolwiek oferty. Również te osoby, które są Twoimi potencjalnymi klientami z pewnością korzystają z Google. Warto jest więc ułatwić im zadanie i dać się zauważyć. Dzięki Allegro Ads reklama Twojej oferty będzie widoczna na wysokich miejscach listy wyszukiwań. Nie ma tu miejsca na przypadek. Twoja reklama wyświetli się tylko tym osobom, które poszukują w internecie treści związanych z produktami, które sprzedajesz.

 

Facebook

To nie tylko portal społecznościowy. Możesz tutaj również skutecznie reklamować swoją ofertę. Dzięki Allegro Ads użytkownikom Facebooka będą wyświetlane treści reklamowe dotyczące produktów, które sprzedajesz. Po kliknięciu w link osoba zalogowana na Facebooku zostanie przeniesiona na podstronę Allegro zawierającą opis Twojej oferty.

 

Remarketing

Remarketing to próba dotarcia do tych osób, które w bliższej lub dalszej przeszłości odwiedziły Twoją witrynę internetową, ale nie dokonały zakupu. Powody tego mogą być różne. Niektórzy potrzebują więcej czasu do namysłu i planują powrócić do tego miejsca w sieci internetowej, aby jednak złożyć zamówienie. Inni zdążyli już w ogóle zapomnieć, że odwiedzali taką stronę. W ramach kampanii remarketingowej takim osobom będą wyświetlane reklamy Twojej oferty. Dzięki temu jest duża szansa na to, że jednak powrócą i dokonają zakupu.

 

Możliwość zebrania i późniejszej analizy danych o klientach

Przeanalizowanie informacji zebranych w trakcie trwania kampanii Allegro Ads pozwoli Ci udoskonalić sposób prezentowania Twojej oferty. Dzięki temu będziesz potrafił jeszcze skuteczniej zainteresować odwiedzających portal Allegro tym, co sprzedajesz.

 

Budowa silnej marki

Budowanie silnej marki można inaczej nazwać działaniami zmierzającymi do tego, abyś stał się dużo bardziej rozpoznawalny wśród użytkowników portalu Allegro. Pomoże w tym wyświetlanie reklam graficznych promujących Twoją ofertę tuż obok listy wyszukiwania.

 

Płacisz tylko za kliknięcie

Nie płacisz za wyświetlenie Twojej reklamy. Opłata jest pobierana od Ciebie tylko wtedy, gdy jeden z internautów kliknie w reklamę, co spowoduje przeniesienie go na podstronę zawierającą opis Twojej oferty. Możesz uruchomić własną kampanię Allegro Ads nawet wtedy, gdy nie możesz sobie pozwolić na wydanie dużej sumy pieniędzy na działania związane z marketingiem. Każdy znajdzie tutaj sposób na to, aby możliwie jak najbardziej efektywnie wykorzystać te środki finansowe, które w danym momencie posiada.

 

Więcej na temat Allegro Ads: https://icomseo.pl/blog/skuteczne-kampanie-allegro-ads-zacznij-sprzedawac-wiecej/